Regulamin

W trosce o komfort i bezpieczeństwo Czytelników uprzejmie prosimy o zapoznanie się z zamieszczonym poniżej regulaminem.

Regulamin serwisu zarazswit.pl:

I. Informacje ogólne

1. Właścicielem serwisu internetowego zarazswit.pl jest firma PM Mateusz Czarnecki, zarejestrowana w Warszawie, przy ulicy A. Branickiego 14/8, NIP 739-356-52-27, REGON 280250748, e-mail: kontakt [ małpa ] zarazswit.pl, tel/fax: +48 (22) 379 02 07 (dalej zwany Sprzedającym)

2. Klientem może zostać każda osoba fizyczna lub firma składająca zamówienie w serwisie zarazswit.pl lub korzystająca ze strony www.zarazswit.pl (dalej zwana Kupującym).

3. Materiały znajdujące się na stronie internetowej serwisu, a w szczególności teksty, zdjęcia, opisy, układ graficzny, projekty oraz wzory produktów stanowią wyłączną własność Sprzedającego i współpracujących z nim podmiotów, i podlegają prawnej ochronie zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.).

4. Kopiowanie, przesyłanie, publiczne odtwarzanie, w tym udostępnianie w Internecie, rozpowszechnianie w całości lub części wszelkich prezentowanych na stronie serwisu treści wymaga uprzedniej pisemnej zgody Sprzedającego, w przeciwnym razie stanowi naruszenie praw autorskich i spowoduje podjęcie czynności prawnych.

II. Właściwości oferty

1. Przedmiotami transakcji są produkty wymienione w ofercie, przedstawione na stronach WWW sklepu internetowego www.zarazswit.pl, w chwili składania zamówienia.

2. Ceny towarów znajdujących się na stronach serwisu zarazswit.pl wyrażone są w złotych polskich i zawierają podatek VAT.

3. Wszystkie produkty znajdujące się w ofercie sklepu są nowe.

4. Oferta prezentowana na stronach internetowych sklepu jest na bieżąco aktualizowana i ma charakter wiążący.

5. Przedstawiona oferta w serwisie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, jest jedynie zaproszeniem do składania ofert (zgodnie z art. 71 k.c.).

III. Zasady zamawiania

1. Zamówienia można składać 24 godziny na dobę, przez cały rok, ze wszystkich krajów:

a) poprzez sklep internetowy www.zarazswit.pl,

b) e-mailem na nasz główny adres pocztowy, podany na stronie www.zarazswit.pl w zakładce „Kontakt”.

2. Warunkiem realizacji jest podanie kompletnych danych adresowych, adresu e-mail oraz numeru telefonu, pod którymi będzie możliwe potwierdzenie zamówienia.

3. Kupujący oświadcza, że wpisywane przez niego dane w formularzu zamówienia są poprawne i prawidłowe według jego najlepszej wiedzy i jednocześnie przyjmuje do wiadomości, że niekompletne lub niepoprawne dane adresowe wpłynąć mogą na wydłużenie czasu realizacji zamówienia.

4. Czas realizacji może ulec wydłużeniu w sytuacji gdy Kupujący podał niepoprawne, bądź niekompletne dane do wysyłki.

5. Kupujący i Sprzedający stają się stronami niniejszej umowy w momencie prawidłowego wypełnienia formularza znajdującego się na stronie www.zarazswit.pl przez Kupującego.

6. Składając zamówienie, Kupujący zobowiązuje się do odebrania zamówionego towaru.

7. Kupujący akceptuje i wyraża chęć otrzymywania  korespondencji e-mailowej, tradycyjnej lub poprzez SMS od Sprzedającego, w szczególności o wysyłce paczki oraz o dostępnych nowych produktach.

8. Sprzedający może wysłać drogą SMS korespondencję do Kupującego, jeśli wymaga tego obsługa i realizacja zamówień. Numer telefonu/e-mail/adres nigdy nie zostanie przekazany żadnym osobom trzecim (poza firmą świadczącą usługi wysyłania SMS/e-maili/przesyłek w imieniu Sprzedającego).

9. Na życzenie Kupującego Sprzedający wystawia Fakturę VAT. Kupujący wyraża zgodę na wystawianie faktur VAT przez Sprzedającego bez podpisu odbiorcy, na podstawie złożonych zamówień.

IV. Realizacja zamówień

1. Zamówienia złożone w dni robocze do godz. 12:00 realizowane są jeszcze tego samego dnia, o ile podczas potwierdzenia zamówienia nie nastąpią inne ustalenia odnośnie terminu dostawy pomiędzy Sprzedającym a Kupującym. Zamówienia złożone w dni robocze po godzinie 12:00 oraz zamówienia złożone w soboty, niedziele oraz święta zrealizowane zostaną w następnym dniu roboczym. WYJĄTEK stanowią zamówienia złożone w ramach PRZEDSPRZEDAŻY (to jest do dnia 04.10.2014), zamówienia te zostaną przyjęte do realizacji najpóźniej dnia 04.10.2014, ale Sprzedający zastrzega sobie prawo do ich wcześniejszej realizacji.

2. Przyjęcie zamówienia do realizacji następuje w przypadku zamówień płatnych przelewem i za pomocą płatności elektronicznych on-line – w chwili zaksięgowania wpłaty na rachunku Sprzedającego. WYJĄTEK stanowią zamówienia złożone w ramach PRZEDSPRZEDAŻY (to jest do dnia 04.10.2014), zamówienia te zostaną przyjęte do realizacji najpóźniej dnia 04.10.2014, ale Sprzedający zastrzega sobie prawo do ich wcześniejszej realizacji.

3. Sprzedający zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości.

4. Zamówienia, których nie uda się potwierdzić w ciągu 14 dni od daty ich złożenia, nie zostaną zrealizowane.

5. W przypadku braku towaru w magazynie, Kupujący jest natychmiast informowany o tym fakcie i związanym z tym wydłużeniem czasu realizacji zamówienia.

6. W każdym innym przypadku, gdy tylko czas realizacji może ulec wydłużeniu, Kupujący zostanie natychmiast o tym poinformowany.

V. Zapłata

1. Kupujący otrzymuje zamówiony produkt po uiszczeniu opłaty przedstawionej przez Sprzedającego i zaakceptowanej przez Kupującego.

2. Kupujący decyduje w jaki sposób uiszczona zostanie zapłata za zamówiony towar.

3. Kupujący może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:

a) przelewem na rachunek bankowy Sprzedającego (wysyłka następuje po otrzymaniu pełnej należności za towar),

b) kartą płatniczą lub przelewem natychmiastowym za pomocą systemu płatności online – obsługiwanym przez firmę Dotpay S.A. (wysyłka następuje po otrzymaniu pełnej należności za towar). Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane sąza pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

VI. Kupony promocyjne

1. Sprzedający może oferować Kupującemu Kupony promocyjne.

2. Dany Kupon promocyjny upoważnia Kupującego do takiego rodzaju zniżki, jaką nadał danemu Kuponowi promocyjnemu Sprzedający.

3. W jednym zamówieniu można skorzystać z jednego Kupony promocyjnego. Kupony promocyjne nie łączą się.

VII. Wysyłka

1. Sprzedający zobowiązuje się do wysłania zamówionego produktu pod adres wskazany przez Kupującego w formularzu zamówienia.

2. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za niedoręczenie paczki do Kupującego w wyniku otrzymania błędnego lub niekompletnego adresu od Kupującego.

3. Sprzedający zabiegać będzie o jak najkrótszy termin doręczenia przesyłki, aby w pełni usatysfakcjonować Kupującego.

VIII. Polityka Prywatności

1. Wypełnienie i zatwierdzenie formularzy znajdujących się na podstronach serwisu Sprzedawcy jest równoznaczne ze zgodą na archiwizowanie i przetwarzanie przez Sprzedawcę danych osobowych zawartych w formularzu, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dn. 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883) z późn. zm. Dane osobowe Kupującego przetwarzane będą wyłącznie przez Sprzedającego i nie będą przekazane żadnym podmiotom trzecim, bez pisemnej zgody Kupującego.

2. Kupujący ma prawo do wglądu do swoich danych osobowych oraz ich zmiany. Sprzedający zobowiązuje się usunąć dane osobowe Kupującego na jego życzenie.

3. Wszelkie podane przez Kupującego dane przechowywane będą przez Sprzedającego z zachowaniem należytej staranności i nigdy nie zostaną przekazane osobom trzecim.

4. Serwis zarazswit.pl wykorzystuje cookies (ciasteczka) i podobne technologie w celach marketingowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

IX. Gwarancja, reklamacje

1. Kupujący ma prawo do zwrotu zakupionego towaru w ciągu 10 dni od daty otrzymania przesyłki bez podawania przyczyny (Dz.U. z 2000 r. Nr 22, poz. 271., art.2, pkt 1). Prosimy o dołączanie w takiej sytuacji dowodu zakupu. Zgodnie z ustawą, produkt musi dotrzeć do nas w stanie niezmienionym.

2. W przypadku towarów wadliwych lub uszkodzonych fabrycznie, Sprzedający gwarantuje ich wymianę na towar wolny od wad. Za wadę nie uznaje się ewentualnego autografu i/lub dedykacji autora książki zapisanej na dowolnej stronie/okładce.

3. Poza możliwością zwrotu przewidzianą przez powyższą Ustawę, Kupujący ma prawo do zwrócenia jednego produktu, z pierwszego złożonego zamówienia, w terminie 30 dni od daty jego złożenia, jeżeli stwierdzi, iż nie spełnił jego oczekiwań (dalej: Gwarancja). W takim przypadku, Sprzedający zobowiązuje się, po otrzymaniu zwracanego produktu, zwrócić kwotę jaką Kupujący poniósł za pierwszy zakupiony produkt. Kupujący zwraca produkt Sprzedającemu na koszt własny.

4. Specjalna Gwarancja dotyczy tylko jednego produktu, z pierwszego zamówienia złożonego przez Klienta, aby mógł on sprawdzić osobiście czy książka jest dla niego produktem odpowiednim. Jeżeli Klient nie jest usatysfakcjonowany, dokonuje zwrotu produktu i otrzymuje zwrot pieniędzy. Jeżeli Klient dokonuje kolejnego zakupu, potwierdza w ten sposób swoje zadowolenie z książki i rezygnuje z możliwości skorzystania z Gwarancji. Klient po złożeniu pierwszego zamówienia ma więc dwie opcje: albo zwrócić produkt (skorzystać z Gwarancji), albo dokonać kolejnego zamówienia (rezygnacja z Gwarancji), kupując np. książkę na prezent dla bliskich.

5. Wymiana produktów nie jest możliwa. Klient może zwrócić produkt z pierwszego zamówienia i dokonać niezależnego kolejnego zakupu.

6. Realizacja Gwarancji jest możliwa dla wszystkich produktów dostępnych na www.zarazswit.pl za wyjątkiem produktów i usług elektronicznych (np. pliki elektronicznej, ebook, audiobook, pliki w formacie .pdf etc.).

7. Ewentualne odsetki zgromadzone na rachunku Sprzedającego zostaną zatrzymane przez Sprzedającego. W żadnym wypadku Kupujący nie będzie dochodził roszczeń lub domagał się otrzymania od Sprzedającego jakichkolwiek wynagrodzeń, odszkodowań, rekompensat i innych kosztów dodatkowych finansowych, bądź materialnych, poza jednorazowym zwrotem kwoty wpłaconej przez Kupującego na rachunek bankowy Sprzedającego, w ramach pierwszego zamówienia, za jaką Kupujący nabył towar w serwisie zarazswit.pl

8. Warunkiem realizacji Gwarancji przez Sprzedającego jest wypełnienie wzoru formularza zwrotu produktu (aby otrzymać wzór formularza zwrotu produktu prosimy o kontakt poprzez zakładkę „Kontakt” w serwisie zarazswit.pl) i odesłanie zakupionego towaru na adres korespondencyjny Sprzedającego, zamieszczając w paczce zwrotnej oryginalny produkt, wraz z opakowaniem oraz dowodem zakupu (paragon lub faktura).

9. Zwrot pieniężny następuje w ciągu 14 dni roboczych od daty otrzymania zwrotu paczki.

10. Zwroty pieniężne wykonywane są na konto bankowe wskazane przez Kupującego.

11. Gwarancja przysługuje klientom detalicznym, którzy dokonali zakupu za pośrednictwem formularza na stronie zarazswit.pl. Nie dotyczy ona odbiorców hurtowych.

X. Stosowanie, odpowiedzialność

1. Sprzedający deklaruje, iż mile widziane są opinie na temat zakupionej książki. Kupujący ma prawo do kontaktowania się ze Sprzedającym w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z użytkowaniem produktu.

2. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe użycie zakupionych produktów, udostępnienie ich osobom trzecim, osobom do tego nieuprawnionym, za szkody poniesione przez jakiekolwiek osoby z powodu stosowania niezgodnego z przeznaczeniem oraz nieodpowiedzialne użytkowanie oferowanego produktu.

XI. Postanowienia końcowe

1. Wszelkie znaki towarowe, nazwy zastrzeżone są prawną własnością ich właścicieli stosownie do odpowiednich praw posiadanych przez te Firmy. Zostały one użyte tylko w celach informacyjnych oraz w celach identyfikacji produktów.

2. Zawartość serwisu zarazswit.pl jest objęta ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego i nie może być kopiowana czy linkowana bez pisemnej zgody Sprzedającego. Żadna część materiałów Sprzedającego, zarówno w formie elektronicznej, jak i drukowanej, nie może być publikowana bez pisemnej jego zgody.

3. Wszystkie mechanizmy i oprogramowanie wykorzystywane przez serwis zarazswit.pl są własnością Sprzedającego lub są wykorzystywane na podstawie umów lub licencji i są chronione prawami autorskimi.

4. W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego.